Администрацията на Байдън неотдавна предизвика полемика с твърдението си, че правителството на САЩ не може да фалира поради способността си да печата пари, както бе разкрито в документален филм, озаглавен „Finding the Money“ (Откриване на парите).
Джаред Бърнстейн, председател на Съвета на икономическите съветници и виден съветник по икономическата политика на президента Байдън, направи това изявление по време на документалния филм, предизвиквайки нови дискусии относно ролята на Биткойн на фона на ескалиращите държавни разходи и дългове.
This is terrifying.
This is the Chair of the Council of Economic Advisers, the agency providing the President with economic advice on domestic and international economic policy.
Has no idea WTF he is talking about.
Credit to @DylanLeClair_ pic.twitter.com/iaDhiNy2K7
— The Wolf Of All Streets (@scottmelker) May 3, 2024
Коментарите на Бърнстейн, направени в контекста на проучването на държавното финансиране, разходите и държавния дълг, бяха критикувани заради възприетото от него прекалено опростяване на сложни икономически концепции. Някои експерти твърдят, че в неговото разбиране за държавния дълг и печатането на пари липсват нюанси и това може да носи потенциални рискове.
Дебатът около забележките на Бърнстейн отново подчерта ролята на Биткойн като хедж срещу правителствените парични политики. Привържениците на дигиталната валута посочват нейното фиксирано предлагане, ограничено до 21 милиона монети, като потенциална защита срещу инфлация, водена от правителството, в резултат на прекомерно печатане на пари и натрупване на дълг.
В условията на нарастващ държавен дълг и зависимост от паричната експанзия за финансиране на разходите привържениците на Биткойн твърдят, че независимостта на криптовалутата от контрола на централните банки я позиционира като привлекателна алтернативна инвестиция за тези, които се стремят да запазят богатството си.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.