Значителна част от банките в региона на Обединеното кралство са отворени да позволят на клиентите си да взаимодействат с дигитални активи. Интересното е, че банките влизат в ролята на посредник, свързващ клиeнтите с платформи като криптоборсите.
Според проучване около половината от банките във Великобритания нямат политики, които позволяват на клиентите им да взаимодействат с криптоборси, позовавайки се на проблеми свързани със сигурността.
В допитването са включени 17 големи британски банки, банкови приложения и строителни дружества. Банки като Halifax, HSBC, The Co-operative Bank, TSB, Metro Bank и Virgin Money не позволяват преводи или покупки включващи криптоборси.
По-голямата част от крипто благоприятните банки като Starling Bank, Llyod Banks и Bank of Scotland позволяват на клиентите си да усъществяват депозити, тегления и да извършват плащания (само с дебитни карти) свързани с крипто платформите.
Според проучването, около 4 банки могат да се считат за крипто благоприятни. Това включва банки или приложения за банкиране, работещи само с дигитални технологии като Revolut, Starling и Monzo. Платформите позволяват тегления и преводи от криптоборси освен Binance, която е забранена в страната.
Банки като Lloyds Bank, Barclays , NatWest и RBS имат смесен подход с различни политики, който позволяват на клиентите си да взаимодействат с криптовалути.
Кейт Андерсън от Finder.com (платформа за сравнявне на продукти като кредитни карти, банкови заеми, мобилни тарифни планове и други):
От проучването става ясно, че банките се отнасят сериозно към сигурността на своите клиенти, което е жизненоважно, въпреки че със сигурност има какво да се подобри в комуникацията на техните политики. Криптовалутите няма да изчезнат, така че тази смесена комуникация е нещо, което ще трябва да бъде поправено по-скоро рано, отколкото късно.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC): На каква цена ще завърши 2022г.?
Обединеното кралство се опитва да превърне региона в център за дигитални активи, давайки тласък на създаването на крипто регулаторна рамка. Борсите се очертават сред основните възможности за участие в крипто, като страната регистрира значителен брой инвеститори.
Според информация към 23 септември, британските граждани са похарчили над £31.79 милиарда ($34.7 милиарда), инвестирайки в криптовалути.
Бразилия се насочва към промяна в начина, по който служителите могат да бъдат компенсирани, като в ново законодателство се предлага използването на криптовалути като Биткойн за изплащане на заплати.
Националната комисия по ценни книжа на Аржентина (CNV) финализира разпоредбите за доставчиците на услуги за виртуални активи (VASP).
Русия, която е подложена на засилени финансови санкции, предпазливо тества възможностите за регулирани крипто инвестиции.
Регулаторните органи на САЩ преоценяват позицията си по отношение на децентрализираното финансиране (DeFi), след като изпълняващият длъжността председател на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) Марк Уйеда сигнализира, че планира да се откаже от спорно предложение.