Значителна част от банките в региона на Обединеното кралство са отворени да позволят на клиентите си да взаимодействат с дигитални активи. Интересното е, че банките влизат в ролята на посредник, свързващ клиeнтите с платформи като криптоборсите.
Според проучване около половината от банките във Великобритания нямат политики, които позволяват на клиентите им да взаимодействат с криптоборси, позовавайки се на проблеми свързани със сигурността.
В допитването са включени 17 големи британски банки, банкови приложения и строителни дружества. Банки като Halifax, HSBC, The Co-operative Bank, TSB, Metro Bank и Virgin Money не позволяват преводи или покупки включващи криптоборси.
По-голямата част от крипто благоприятните банки като Starling Bank, Llyod Banks и Bank of Scotland позволяват на клиентите си да усъществяват депозити, тегления и да извършват плащания (само с дебитни карти) свързани с крипто платформите.
Според проучването, около 4 банки могат да се считат за крипто благоприятни. Това включва банки или приложения за банкиране, работещи само с дигитални технологии като Revolut, Starling и Monzo. Платформите позволяват тегления и преводи от криптоборси освен Binance, която е забранена в страната.
Банки като Lloyds Bank, Barclays , NatWest и RBS имат смесен подход с различни политики, който позволяват на клиентите си да взаимодействат с криптовалути.
Кейт Андерсън от Finder.com (платформа за сравнявне на продукти като кредитни карти, банкови заеми, мобилни тарифни планове и други):
От проучването става ясно, че банките се отнасят сериозно към сигурността на своите клиенти, което е жизненоважно, въпреки че със сигурност има какво да се подобри в комуникацията на техните политики. Криптовалутите няма да изчезнат, така че тази смесена комуникация е нещо, което ще трябва да бъде поправено по-скоро рано, отколкото късно.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC): На каква цена ще завърши 2022г.?
Обединеното кралство се опитва да превърне региона в център за дигитални активи, давайки тласък на създаването на крипто регулаторна рамка. Борсите се очертават сред основните възможности за участие в крипто, като страната регистрира значителен брой инвеститори.
Според информация към 23 септември, британските граждани са похарчили над £31.79 милиарда ($34.7 милиарда), инвестирайки в криптовалути.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.
Япония се готви да промени своите крипто регламенти с ново предложение, което ще раздели дигиталните активи на две отделни категории – една за бизнес подкрепени токени и друга за децентрализирани криптовалути като Биткойн.