По-голямата част от криптовалутите са безполезни, според управителя на Федералния резерв, Кристофър Уолър.
Управителят на Федералния резерв Кристофър Уолър каза, че повечето от съществуващите 6,000 криптовалути струват „на практика нула“ в Центъра за финансова стабилност в Ню Йорк в петък:
Можете да го издавате колкото искате и ако никой не вярва, че някой друг ще го вземе, цената му ще бъде нула.
Докато Уолър е убеден, че крипто е неудържимо, защото всеки може да издава нови монети, той вярва, че те не представляват заплаха за финансовата система, защото повечето от тях имат нулева стойност.
Онези криптовалути, които успяват да наберат инерция и да останат релевантни, стават като дигитално злато, според Уолър.
Управителят на Фед каза, че разглежда Биткойн като дигитална версия на жълтия благороден метал, въпреки че най-голямата криптовалута няма някаква фундаментална присъща стойност:
Биткойн за мен е електронно злато. Това е актив, който хората купуват. Те се надяват да се повиши, да се понижи… Няма никаква фундаментална присъща стойност, но това е добре.
Той дори направи сравнение на най-добрата криптовалута с бейзболните карти, изкуството и Beanie Babies. До голяма степен противоречивите твърдения на Уолър разкриват невежството му за криптовалутите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Gemini се оценява на $7.1 милиарда
През март председателят на Фед Джером Пауъл също изрази мнение, че Биткойн може да действа като заместител на златото.
Кийт Гил, известен още като „Roaring Kitty“, наскоро раздвижи пазарната активност със загадъчна публикация в X, предизвиквайки значителни ценови движения както на акциите на GameStop, така и на меме монета, базирана на Solana.
Неотдавнашно проучване, проведено от крипто борсата Kraken, подчерта нарастващото чувство на съжаление и емоционално влияние върху крипто инвеститорите, тъй като пазарът достига нови върхове.
Том Лий, ръководител на Fundstrat, наскоро сподели мнението си за продължаващото рали на Биткойн, намеквайки, че то може да послужи като предвестник на бъдещото представяне на традиционните пазари, особено на S&P 500.
Съобщава се, че няколко нововъзникващи икономики от алианса БРИКС – Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка – както и новите членове, проучват Биткойн като средство за улесняване на международната търговия.