Вярно е, че винаги има две страни на едно добро изобретение, които винаги са доброто и злото.
Първата половина на 2018 г. може да се нарече бурния момент за повечето токени, които се борят да запазят печалбите, направени към последната четвърт на 2017 г. и мечешто движение на пазара, което може да се наблюдава до настоящия момент.
Неотдавнашни данни показват, че токен пазара е получил над два пъти повече от това, което е получил през 2017 г., през първата половина на 2018 г., което е 12 милиарда долара.
Загрижеността е в резултат на откритието, че 1.2 млрд. Долара в крипто са били изгубени за престъпленията в кибернетичното пространство чрез Биткойн и токени като Monero и Zcash през първата половина на годината.
1) Пране на пари: те постигат това чрез преместване на адресите, докато не конвертират парите във фиатни, за да ги заменят, независимо от това, че губят част от тях под формата на такси за газ, тъй като имената не са свързани с адресите на криптовалутите.
2) Хакерски дейности: много фирми губят трудно спечелените си пари, тъй като хакерите са получили по-лесен начин да получат плащане за престъпните дейности. Високата степен на оплаквания се е увеличила с повече от 6 пъти през тази година, в сравнение с всички жалби от 2015 г. насам. Този откупен, който се събира, е довел до загуби за фирмите, което поражда нуждата да се променят нещата.
Тази година се видя, че много борси се хакват като: Coincheck, Coinrail, Bithumb, като някои от тях са загубили милиони долари от хакери през първата половина на 2018 г.
Поради това е важно таговете да се използват за идентифициране на потока от тези пари, докато виновните не са идентични.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.