Наскоро въпреки че официално не е член на БРИКС, Ирак въведе политика, забраняваща тегленето на пари в брой и транзакциите в щатски долари.
Сега Малайзия обяви намерението си да намали зависимостта си от щатския долар, като прилага стратегически политики за насърчаване на използването на местната валута – рингита – в международната търговия.
Министър-председателят Анвар Ибрахим подчерта в парламента, че макар цялостното прекъсване на връзките с щатския долар да представлява предизвикателство, Малайзия се ангажира да възприеме по-активен и настойчив подход при използването на рингита за търговски цели.
Освен това Анвар Ибрахим разкри, че Малайзия е сключила споразумения с ключови търговски партньори като Индонезия, Тайланд и най-големия си партньор Китай, за да насърчи увеличаването на търговията и инвестициите, извършвани в местни валути.
За отбелязване е още, че стойността на рингита значително намаля спрямо щатския долар, достигайки исторически минимум.
Този ход е в унисон с по-широкия глобален дискурс за дедоларизация, тъй като държавите от БРИКС наскоро проучиха алтернативи на щатския долар, включително потенциалното създаване на обща „валута“ за търговия.
Изпращането на криптовалути през няколко блокчейна все още може да изглежда като лабиринт — особено когато не е ясно към коя мрежа принадлежи даден адрес.
В ход, съчетаващ научна фантастика и криптовалути, проектът Worldcoin на Сам Алтман въвежда технологията си за сканиране на ириса в САЩ в мащабни размери.
Metaplanet, базираната в Токио компании, която прави сензация с агресивната си Биткойн стратегия, насочва поглед към САЩ, откривайки ново дъщерно дружество във Флорида.
Canary Capital подаде заявление за регистрация на ETF в SEC.