За по-малко от месец Telegram са продали потребителски имена в Open Network на стойност $50 милиона.
Ппрез октомври Telegram даде възможност на потребителите да купуват потребителски имена за своето приложение чрез платформа, базирана на блокчейн, наречена Fragment.
Платформата позволява на заинтересованите страни да купуват налични потребителски имена и да си гарантират собствеността върху своята блокчейн мрежа „The Open Network“, известна като TON.
При закупуването на име потребителите плащат с криптовалутата TON, която е местен актив на мрежата. През последните четири седмици продажбите на Fragment надхвърлиха $50 милиона, каза директорът на компанията Павел Дуров в съобщение в Telegram. Някои отделни потребителски имена в платформата са донесли големи суми пари на Fragment. Например, потребителското име @news е било продадено на търг за 994,000 TON, около $1.7 милиона, по данни от официалния уебсайт.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Цена на Етериум: Ето какво доведе до настоящите позитивни настроения
Дуров заяви, че в бъдеще Fragment ще се разшири отвъд потребителските имена и ще изгради множество блокчейн инструменти за Telegram, включително крипто портфейли и децентрализирани борси. Достъпът до такива услуги може да бъде осъществен от приложението Telegram, сподели Дуров.
„Следващата стъпка на Telegram е да изгради набор от децентрализирани инструменти, включително портфейли за непопечителствани криптовалути и децентрализирани борси за милиони хора, които да търгуват и съхраняват криптовалути по сигурен начин„, каза Дуров.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.