В разгара на трудни времена Съединените щати се борят с дълбоко икономическо забавяне и финансови предизвикателства - реалност, която се подчертава от последните прозрения на Game of Trades.
Известна с далновидните си финансови анализи, платформата представи доклад, който предизвика широка дискусия. Според тяхната оценка нацията не е изправена само пред незначителни пречки, а по-скоро половината от нейните държави са затънали в условия на рецесия, което рисува мрачна картина на икономическия пейзаж.
Впускайки се по-дълбоко в детайлите, анализът на Game of Trades анализира 22 американски щата, които се борят със суровата реалност на четвъртото тримесечие на 2023 г.
Тези щати не просто изпитват временни затруднения; те се сблъскват с пълноценна икономическа криза, характеризираща се с множество тревожни показатели – от рекордно ниски нива на безработица до спад в производствената дейност и реалните заплати. Това не е просто задръжка, а значителен спад, който засяга значителна част от икономическата мощ на страната.
Разглеждането на анатомията на тази рецесия разкрива тревожен модел – поредица от събития, при които щатите, които вече са на нестабилна основа, първи се поддават на икономическия натиск, подобно на заразна болест, разпространяваща се в уязвими общности. Този анализ хвърля светлина върху една отрезвяваща истина: Съединените щати се намират на прага на широкообхватна рецесия, като половината от щатите вече усещат нейните последици.
Въпреки това, сред мрачната обстановка се наблюдават места, където има устойчивост. Другата половина на страната остава относително стабилна, макар и бдителна. Game of Trades подчертава важността на наблюдението на ключовите икономически показатели за оценка на цялостното състояние на икономиката – приказка за две Америки, едната от които се бори, а другата се държи здраво, макар и предпазливо.
Прехвърляйки фокуса към валутния пейзаж, американският долар е изправен пред сериозни предизвикателства. На фона на глобалните икономически промени нововъзникващите валути набират сила, а геополитическите фактори, като влиянието на Путин върху петролните пазари и инициативите на БРИКС, застрашават господстващото положение на долара, което съответно оказва влияние върху финансовата стабилност на САЩ.
На фона на тези опасения обаче Федералният резерв предлага контрастиращ разказ. Те поддържат оптимистична перспектива, прогнозирайки икономически растеж и стабилност въпреки противоположните мнения на други кръгове. Подкрепяни от силното представяне на фондовия пазар и стабилните корпоративни печалби, те очакват обещаващо бъдеще въпреки надвисналия призрак на инфлацията.
Все пак предпазливостта надделява. Потенциалът за непредвидени икономически сътресения, особено за инфлационен натиск, остава надвиснала заплаха. Управлението на този деликатен баланс между растежа и контрола на инфлацията представлява огромно предизвикателство за Фед, което подчертава несигурния път пред него въпреки преобладаващия оптимизъм.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.