Филиалът "Юанбао" на Бюрото за вътрешна сигурност на град Чифенг във Вътрешна Монголия, Китай, постигна значим пробив в разрешаването на голям случай на Понци схема, свързана с платформа за криптовалути.
Платформата, която е заподозряна в участие в престъпни дейности, свързани с Понци схема, е използвала криптовалути като част от своите операции. Официалните китайски източници не разкриват името на засегнатата платформа за криптовалути.
Крипто платформата, която е заподозряна в участие в престъпни дейности, свързани с Понци схемата, е използвала криптовалути като част от своите операции.
Официалните китайски източници не разкриват името на засегнатата платформа за криптовалути, но според информацията, тя е със седалище в Пекин.
Използвайки иновативни маркетингови стратегии, по време на незаконните си дейности платформата е регистрирала над 18,000 членове, обхващащи 13 провинции и градове в цялата страна, като общият поток от транзакции е надхвърлял 2 милиарда юана ($280 милиона).
Според информацията правоприлагащите органи са предприели решителни действия, задържайки 30 заподозрени и са замразили средства на стойност близо 10 милиона юана, свързани със случая. В хода на разследването двамата основни заподозрени са се предали доброволно на властите.
Заслужава да се отбележи, че въпреки настоящата забрана на всички криптоактиви в Китай, в страната продължава да има значителен интерес към виртуалните активи. Многобройни китайски граждани все още имат достъп до платформи за криптовалути чрез използването на виртуални частни мрежи (VPN).
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.