Доклад за влошените потребителски нагласи в САЩ доведе до лек спад на цените на петролните фючърси в петък; въпреки това те нараснаха с 4% за цялата седмица, тъй като инвеститорите разгледаха силните прогнози за търсенето на суров петрол и горива през 2024 г.
Докато фючърсите на американския суров петрол „West Texas Intermediate (WTI)“ затвориха на ниво $78.54, което е със 17 цента по-малко, фючърсите на суровия петрол тип „Brent“ се установиха на ниво $82.62 за барел. И за двата бенчмарка това съответстваше на близо 4% ръст през седмицата и отбеляза най-големия им седмичен ръст от април насам.
Цените на петрола се понижиха в петък след проучвания, които показаха спад на потребителското доверие в САЩ, показващи, че потребителските нагласи в САЩ са спаднали до най-ниското си ниво от ноември миналата година.
Все пак добрите новини за перспективите за стабилно търсене помогнаха за ограничаване на загубите.
ОПЕК запази по-ранната си прогноза за силен ръст от 2.2 милиона барела дневно, докато Администрацията за енергийна информация на САЩ леко повиши оценката си за ръста на търсенето на петрол през 2024 г., докато Международната агенция по енергетика намали прогнозата си за ръст на търсенето до по-малко от един милион барела дневно.
В обобщение може да се каже, че макар краткосрочната пазарна динамика да реагира на икономическите данни и показателите за настроенията, дългосрочните тенденции остават зависими от основните прогнози за перспективите за бъдещите баланси между търсенето и предлагането на енергийните пазари.
Block Inc. (NYSE: SQ) официално се присъедини към S&P 500 на 23 юли, заменяйки Hess след придобиването й от Chevron на стойност $54 милиарда.
FTX Trading Ltd. и FTX Recovery Trust обявиха 15 август 2025 г. за официална дата на записване за следващия кръг изплащания.
През второто тримесечие на 2025 г. Tesla зашемети инвеститорите с печалба от $1.2 милиарда, което е почти три пъти повече от нетната печалба за предходното тримесечие.
Крипто пазарът навлиза в по-бича фаза, тъй като настроенията навлизат в територията на „алчността“.