Saudi Aramco обяви повишение на официалните продажни цени на всички изнасяни от нея сортове за Азия, като според Bloomberg цената на Arab Light за доставка през юни ще се увеличи с $0.90.
Този ход допринесе за повишаването на международните цени на петрола, подхранвано от очакванията за повече търсене през лятото, както твърдят от Reuters.
Корекцията на цените обхваща и Европа, като новата цена за „Arab Light“ достига $2.90 спрямо регионалния бенчмарк Оман/Дубай. Това е сигнал за по-ограничено предлагане на суров петрол, отбеляза Уорън Патерсън, стоков стратег на ING, като го отдаде на неотдавнашните спадове в цените на петрола и на увеличаването на нетните лонг позиции на търговците в суров петрол тип „Brent„.
Въпреки това повишението на цените за азиатските доставки може да повлияе на маржовете на китайските рафинерии, особено на фона на прогнозите за по-слабо търсене на дизелово гориво, както споменаха от Bloomberg. Анализаторите очакват, че ОПЕК ще удължи съкращаването на производството си, вероятно до края на годината.
Джон Кемп от Reuters предполага, че е възможно съкращенията да бъдат отменени, за да се предотврати по-нататъшен ръст на производството в страните, които не са членки на ОПЕК, като Съединените щати, Гвиана и Бразилия, което би могло да намали пазарния дял на ОПЕК.
Решението на Саудитска Арабия да повиши цените на петрола за трети пореден месец показва увереност в условията на търсене и предлагане, тъй като водещият производител от ОПЕК продължава да ограничава свръхпроизводството. Последните оценки на Bloomberg за производството сочат леко намаление на дневния добив на ОПЕК през миналия месец, въпреки че Ирак и Казахстан все още имат свръхпроизводство.
Под натиска на групата двете държави се съгласиха да компенсират свръхпроизводството си.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.