От ОАЕ, третият по големина производител на петрол в ОПЕК, са готови да увеличат добива си на петрол през следващата година, след като квотата им беше преразгледана в посока нагоре в рамките на споразумението ОПЕК+.
Въпреки този скок общото производство на ОПЕК+ може да не се увеличи пропорционално, тъй като някои членове като Ангола изостават от намалените си квоти.
Настойчивата молба на ОАЕ за увеличаване на квотата за производство беше посрещната със значителна концесия по време на срещата през юни. Тази корекция ще доведе до увеличаване на производството им с 200,000 барела дневно до 3.219 милиона барела дневно за 2024 г., което отразява нарастващия производствен капацитет на страната.
Докато ОАЕ се подготвят за засилен добив на петрол през 2024 г., се спекулира с намеренията на Саудитска Арабия да удължи доброволните си съкращения и през следващата година. Този ход е повлиян от неотдавнашните спадове на цените на петрола до $80 за барел и традиционния спад в търсенето през първото тримесечие. На пазара все по-често се говори за възможността ОПЕК+ да обяви по-дълбоки съкращения по време на предстоящата среща на 25-26 ноември.
Анализаторите от ING предвиждат удължаване на доброволните съкращения от страна на Саудитска Арабия и Русия до началото на 2024 г. Въпреки това по-широката позиция на ОПЕК+ по отношение на допълнителните съкращения остава несигурна. Те подчертаха, че едно по-дълбоко колективно намаление, съчетано с продължаването на доброволните съкращения от страна на основните участници, може да обезсили очаквания пазарен излишък през първото тримесечие на 2024 г.
Развиващата се динамика в рамките на ОПЕК+ сигнализира за нюансирано балансиране между целите на отделните членове и по-широкия пазарен сценарий. Стремежът на ОАЕ към увеличаване на производството контрастира с размислите около потенциалните колективни съкращения, като бележи ключов момент в оформянето на бъдещите стратегии на алианса в условията на колебания на петролния пазар.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.