Начало » Пазарът на криптовалути е много подценен – голямата вълна тепърва предстои

Пазарът на криптовалути е много подценен – голямата вълна тепърва предстои

10.04.2024 17:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Пазарът на криптовалути е много подценен – голямата вълна тепърва предстои

Емин Гюн Сирер, главен изпълнителен директор на Avalanche (AVAX), смята, че широката общественост до голяма степен не е информирана за технологичния напредък в областта на криптовалутите и блокчейн.

В неотдавнашно интервю за Real Vision Гюн Сирер изрази мнението си, че цялото крипто пространство е значително подценено. Той твърди, че технологията, залегнала в основата на криптовалутите и блокчейн, предлага много по-големи възможности от традиционните финансови системи.

Гюн Сирер подчерта значителното разминаване във функционалността между традиционните финансови системи и крипто технологиите, като посочи остарели практики като наемането на COBOL програмисти и използването на слоеве от сложни системи. Той контрастира с модерните блокчейн платформи като Avalanche и Етериум, които според него са напреднали по отношение на ефективността и функционалността.

Освен това Гюн Сирер изрази разочарование от липсата на осведоменост сред широката общественост по отношение на трансформационния потенциал на крипто и блокчейн във финансите. Той изтъкна концепции като вериги от смарт договори, платформи за кредитиране и светкавични заеми, като подчерта способността им да революционизират финансовите процеси и да демократизират достъпа до финансови услуги.

Според Гюн Сирер настоящата оценка на крипто пространството далеч не отговаря на истинския му потенциал, което предполага, че то трябва да бъде оценено значително по-високо. Той твърди, че обществото все още не е осъзнало напълно социалното въздействие и дългосрочната устойчивост на криптовалутите и блокчейн технологията.

Гюн Сирер твърди, че преобладаващото възприемане на криптовалутите само като спекулативни активи или колекционерски предмети е погрешно. Вместо това той вярва, че истинската стойност се крие във фундаменталната промяна в начина, по който се изграждат и предоставят услугите, и в значителните обществени ползи, които те предлагат.

В заключение Гюн Сирер се застъпва за преоценка на крипто пространството, като твърди, че то е значително подценено в сравнение с потенциалното му обществено въздействие и технологичното му превъзходство над традиционните финансови системи.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Bitget Wallet се позиционира да интегрира криптовалутите в ежедневието

Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.

22.05.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Статутът на американския долар е застрашен – ще успее ли юана да го измести?

Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.

22.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Емитентите на стабилни монети в САЩ ще бъдат основни купувачи на американски облигации, твърди сенатор

Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.

22.05.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

ОАЕ одобри Bitcoin Suisse за крипто операции в страната

Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.

22.05.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.