Досега през 2023 г. са откраднати над $20 милиона, тъй като злонамерените лица продължават да се насочват към уязвими DeFi платформи.
Сред последните атаки са тези срещу мрежата Platypus Finance, dForce и Orion. Повечето атаки през 2023 г. са свързани с проблеми в логиката на протоколите. Данните от DeFiLlama показват мащаба на тези щети като повечето от атаките се осъществяват чрез компрометирани частни ключове.
Като цяло загубите от този вид атаки са със значително по-малка стойност от миналогодишните. За сравнение от началото на 2022 г. до края на февруари са откраднати около $490 милиона в сравнение с $21.4 милиона за същия период от време от 2023 г.
Атаките с флаш заеми все още биват значително разпространени през последните седмици, което показва, че това продължава да бъде основна уязвимост в DeFi сектора. DeFi атаките вероятно няма да намалеят и дори може да се увеличат. Това е така, защото злонамерените лица се насочват към други методи и по-популярни сектори като например незаменяеми токени (NFT).
Хакерските атаки към NFT зачестяват в последно време. Злонамерените лица се стремят да се възползват от потребителите, които са се насочили към този сектор в резултат на внезапната му популярност.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Стотици милиони ликвидирани след спад на BTC
През 2022 г. бяха реализирани няколко големи атаки, като според Chainalysis са били откраднати близо $4 милиарда. Това е най-високата годишна стойност досега и е индикация, че този „бизнес“ продължава да се развива. Дали обаче тази тенденция ще продължи и през 2023 г. е рано да се каже.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.