Начало » Крипто Крими » От портфейлите на Alameda се местят средства – какво точно се случи?

От портфейлите на Alameda се местят средства – какво точно се случи?

28.12.2022 14:28 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
От портфейлите на Alameda се местят средства – какво точно се случи?

Движението на средства от портфейлите на Alameda малко след освобождаването на Сам Банкман-Фрийд под гаранция повдигна много въпроси.

Крипто портфейлите, свързани със сестринската компания на FTX – Alameda Research, прехвърлиха средства само няколко дни, след като бившият главен изпълнителен директор Сам Банкман-Фрийд беше освободен под гаранция от $250 милиона.

Прехвърлянето на средства предизвика любопитството на общността, но особено интересен беше начинът, по който тези средства бяха прехвърлени. Установено бе, че портфейлът на Alameda е разменял части от токени за ETH/USDT, а след това Етериум и USDT бяха изпратени към миксери и услуги за обмен.

Например един адрес на портфейл получи над 600 ETH от портфейли, принадлежащи на Alameda, като част от тях са били разменени в USDT, а другата част от транзакцията е била изпратена в ChangeNow.

Блокчейн анализаторът „ZachXBT“ отбеляза, че портфейлът на Alameda в крайна сметка е разменял средствата за Биткойн, използвайки децентрализирани борси като FixedFloat и ChangeNow. Тези платформи често се използват от хакери, за да прикриват транзакциите си.

Това прехвърляне на средства и опит за изтегляне на каквото е останало в крипто портфейлите е тревожно. Мнозина предположиха, че моделът, по който се прехвърлят тези средства, прилича на експлойт, но предвид известното криминално минало на Банкман-Фрийд сега се твърди, че това може да е вътрешна работа, за да се изтеглят останалите в тези портфейли средства.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Френски инвеститори съдят крипто гиганта Binance


Други поставиха под въпрос условията за освобождаване под гаранция и попитаха защо му е даден достъп до интернет. Един потребител написа, че бившият главен изпълнителен директор „отчаяно се опитва да изтегли пари“, и добави. 

Продължаващите движения на средства от портфейлите на Alameda съвпаднаха с освобождаването на бившата глава на FTX под гаранция, като по същия начин веднага след като FTX подаде заявление за фалит на 11 ноември, портфейлите на борсата бяха хакнати за милиони долари. В момента Министерството на правосъдието на САЩ разследва и експлоатирането на FTX за $352 милиона веднага след обявяването ѝ в несъстоятелност.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

SEC повдига обвинения срещу компания източила над $140 милиона

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.

12.07.2025 17:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Съдът в САЩ прекрати съдебния спор с Tornado Cash

Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.

08.07.2025 11:10 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Хакери откраднаха $140 милиона от сметките на централната банка на Бразилия

Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…

05.07.2025 11:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oткриха малуер в платформата Pump.fun на Solana

Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.

04.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.