Helium Network определи 27 март като дата за миграцията си към блокчейна на Solana и внедряването на оракули, тъй като се стреми да подобри мащабируемостта и надеждността.
Според информацията преходът ще се осъществи в рамките на 24 часа на 27 март, като през това време настоящата блокчейн система на Helium ще бъде спряна. Дейностите, свързани с доказателство за покритие (Proof-of-Coverage) и прехвърляне на данни ще останат незасегнати.
В туит компанията сподели:
Уверете се, че сте мигрирали към приложението Helium Wallet за плавен преход. Поддържайте горещите точки активни и онлайн, за да получите IOT токени.
📢 ATTENTION!
The Helium Network is officially migrating to @solana on March 27th! Are you ready?
Ensure that you've migrated to the Helium Wallet app for a smooth transition. Keep Hotspots active and online to receive IOT tokens.More in this thread🧵👇 https://t.co/rzk2xcBEJ0
— Helium🎈 (@helium) February 17, 2023
Екипът на Helium заяви, че този ъпгрейд ще обхване всички портфейли, горещи точки и състоянието на мрежата на протокола и ще се осъществи в рамките на 24 часа.
След спирането на веригата валидаторите ще спрат да произвеждат блокове и транзакциите няма да се синхронизират. Окончателна снимка на блокчейна ще бъде направена след миграцията на всички сметки и токени към блокчейна на Solana, а горещите точки ще бъдат изкопани като незаменяеми токени (NFT).
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Трейдър предвижда цел от $180,000 за актива
Освен това всички награди, генерирани от PoC дейността по време на прехода ще бъдат на разположение за получаване след преходния период. Оракулите ще актуализират подлежащите на предявяване салда, а собствениците на горещи точки ще могат да използват новата функция за предявяване на претенции.
Притежателите на HNT и MOBILE токени няма да трябва да предприемат никакви действия, за да участват в обновяването. Същото се отнася и за по-голямата част от собствениците на горещи точки, въпреки че собствениците на големи флотилии може да са в състояние да тестват специфична функционалност за предявяване на претенции или да разработят персонализирани решения за портфейли.
Chainlink обяви мащабно институционално партньорство с Westpac Institutional Bank и Imperium Markets като част от проекта Acacia – съвместна инициатива с участието на Резервната банка на Австралия и Центъра за изследване на сътрудничеството в областта на дигиталните финанси (DFCRC).
Binance продължава да усъвършенства своята екосистема през 2025 г., като основните актуализации обхващат подобрения на производителността, изброяване и премахване на токени и пускане на нови токени – всичко това засилва фокуса върху мащабируемостта и иновациите.
Ripple направи важна стъпка в разширяването на институционалната си инфраструктура за дигитални активи в Близкия изток, като си партнира с Ctrl Alt в подкрепа на първата подкрепяна от правителството инициатива за токенизация на недвижими имоти в Дубай.
Според компанията за ончейн анализ Nansen няколко блокчейна отчитат рязко повишаване на активността на потребителите, начело със Sonic, която регистрира впечатляващ 89% ръст на активните адреси през последните 7 дни.