Федералният съд на САЩ нареди на Сам Иккурти, собственик на измамен крипто хедж фонд, да изплати близо $84 милиона на инвеститорите, подведени от неговата Понци схема.
Окръжният съд на Илинойс се произнесе срещу Иккурти и неговите фирми, налагайки глоба в размер на $83,757,249 и обезщетение от $36,967,285.
Иккурти е управлявал дружества, сред които Jafia LLC, Ikkurty Capital, Rose City фондът и Seneca Ventures. Той е обещавал на инвеститорите висока възвръщаемост, като например 15% годишен доход от PoS добив и потенциална печалба до 2,708% от инвестиция от $100.
Съдът установи, че той не е успял да достави никакви нетни печалби, като вместо това е управлявал система, която преразпределя средства от нови инвеститори към предишни, наподобявайки Понци схема.
През 2022 г. Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) повдигна обвинение на Иккурти за това, че е управлявал измама.
Подсъдимият твърди, че не е бил под регулацията на CFTC или под контрола на съдебната власт, но съдът потвърди правомощията си, заявявайки, че има юрисдикция по федерален въпрос съгласно Закона за стоковите борси.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.