Съоснователят на Solana Анатолий Яковенко наскоро заяви пред Fortune, че проблемите със самопопечителството остават основната пречка за масовото приемане.
Макар че криптовалутите обещават потенциална монетарна система без разрешение, те също така са свързани с много отговорности, отнасящи се до безопасното съхранение. Самопопечителството се отнася до практиката лично да притежавате собствените си частни ключове.
Засега е много тромаво човек да съхранява собствената си криптовалута, поради което много потребители са склонни да оставят токените си на борсите, въпреки че това обезсилва целия смисъл на криптовалутата.
Яковенко е убеден, че криптовалутите няма да могат да достигнат до масово приемане, докато няма удобно за потребителите решение за собствено съхранение. Проблемите със сигурността остават една от основните пречки за масовото приемане, според основателя на компанията.
Solana (SOL) влезе под светлината на прожекторите миналата година, превръщайки се в жизнеспособна алтернатива на Етериум (ETH) в сферата на децентрализираните финанси и NFT. Миналата седмица Яковенко прогнозира, че NFT могат да формират голям развлекателен франчайз от типа на Disney.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Виталик Бутерин: Ето какво предстои за Етериум
Според него Сливането на Етериум няма да наложи сериозни промени в крипто пространството поради факта, че има множество функциониращи блокчейн системи, базирани на доказателство за залог (PoS).
В интервю за Bloomberg, което се състоя на 21 септември, той посочи факта, че ъпгрейдът всъщност не подобрява мащабируемостта на Етериум. В същото време той призна Сливането като положително развитие за сектора.
В петък цената на Биткойн се повиши към границата от $84,000, като в крайна сметка премина решаващия праг от близо $85,000, повдигайки настроението на крипто пазара.
За първи път Goldman Sachs, втората по големина инвестиционна банка в света, отчете криптовалутите в годишното си писмо до акционерите.
Боливия се обръща към криптовалутите като потенциално решение на продължаващата криза с горивата и спадащите чуждестранни резерви.
В текущото производство по несъстоятелност на фалиралия крипто хедж фонд Three Arrows Capital (3AC) настъпи значително правно развитие.