Чарлз Хоскинсън, основател на Cardano, ще се срещне с президента на Аржентина Хавиер Милей през октомври, за да обсъди ролята на блокчейн в оформянето на бъдещите икономики.
Срещата е насрочена за 19 октомври в рамките на Tech Forum в Аржентина и има за цел да проучи въздействието на блокчейн върху глобалните системи и да оцени възможността Аржентина да приеме дигитална валута на централната банка (CBDC).
Хоскинсън очаква широка дискусия за потенциала на блокчейн отвъд единствено Cardano, отразявайки вярата си в неговата трансформираща сила. Той характеризира президента Милей като привърженик на принципите на свободния пазар и криптовалутите, което съвпада с възгледите на исторически икономически фигури като Лудвиг фон Мизес.
Връзките на ADA с Аржентина са дълбоко вкоренени, като присъствието на мрежата в страната се засилва от неотдавнашните партньорства и усилията за ранна разработка от страна на местни компании. Подкрепата на Милеи за криптовалутите е очевидна, включително и за Cardano в социалните медии.
Тъй като проектът напредва в своята Voltaire ера, фокусирайки се върху децентрализираното управление, Хоскинсън с нетърпение очаква продължаващите дебати в общността относно политиката и управлението, подчертавайки важността на различните гледни точки при оформянето на бъдещето на платформата.
Според компанията за ончейн анализ Nansen няколко блокчейна отчитат рязко повишаване на активността на потребителите, начело със Sonic, която регистрира впечатляващ 89% ръст на активните адреси през последните 7 дни.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Последните данни на GitHub разкриват кои блокчейни и отделни проекти са привлекли най-много внимание от страна на разработчиците през изминалата седмица – ключов сигнал за силата на проектите в дългосрочен план.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.