Създателят на Cardano (ADA) Чарлз Хоскинсън казва, че САЩ се нуждаят от нова система за регулиране на крипто.
В ново интервю за Thinking Crypto, главния изпълнителен директор на технологичната компания зад блокчейн платформата Cardano, Input Output Hong Kong (IOHK), казва, че настоящите регулаторни подходи не работят добре с крипто активите.
САЩ трябва да се промени във функционална регулаторна система, вместо дефиниционна система. Ние сме отвъд света, в който нещо е комодити или нещо е валута или нещо е ценна книга.
Трябва да се регулира въз основа на това как се използва. Имате нужда от различна регулаторна система и това всъщност не е толкова добре в САЩ, защото обикновено това, което правим, е, че създаваме регулаторен орган за даден вид актив: CFTC е отговорна за комодити, деривати, както Комисията по ценни книжа и борси отговаря за ценни книжа.
Трябва да преминем към система за регулиране, която има много по-добри дефиниции на нещата. Всъщност нямаме добра дефиниция за доставчик на услуги за виртуални активи в Съединените щати. Ние всъщност нямаме дефиниция за това какво е ютилити (функционален) токен, какво е секюрити токен и т.н. Нуждаем се от по-добър функционален модел и от по-добър модел за дефиниране на активи и те трябва да се прилагат заедно.
Хоскинсън твърди, че е необходим и нов подход за правоприлагане, като казва, че частното финансово наблюдение не работи за крипто. Той обяснява недостатъците на доклада за подозрителна дейност (SAR), който традиционните финансови институции, като банките, в момента представят, ако открият потенциални случаи на незаконни парични транзакции.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Готови ли са алткойните да се възстановят?
„Това означава, че през 99% от времето нито IRS, нито SEC откриват нещо самостоятелно. Това всъщност им е докладвано от финансов посредник.
Когато премахнете всички тези финансови посредници, изведнъж имате този проблем, че сте направили всички регулатори слепи. Те всъщност не знаят какво се случва. Те не могат да видят нещата.“
Според информацията, Белият дом ускорява усилията си за регулиране на криптовалутите, като се очаква президентът Доналд Тръмп да подпише мащабен законодателен пакет за дигиталните активи преди лятната ваканция на Конгреса през август.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.