Създателят на Cardano (ADA) Чарлз Хоскинсън казва, че САЩ се нуждаят от нова система за регулиране на крипто.
В ново интервю за Thinking Crypto, главния изпълнителен директор на технологичната компания зад блокчейн платформата Cardano, Input Output Hong Kong (IOHK), казва, че настоящите регулаторни подходи не работят добре с крипто активите.
САЩ трябва да се промени във функционална регулаторна система, вместо дефиниционна система. Ние сме отвъд света, в който нещо е комодити или нещо е валута или нещо е ценна книга.
Трябва да се регулира въз основа на това как се използва. Имате нужда от различна регулаторна система и това всъщност не е толкова добре в САЩ, защото обикновено това, което правим, е, че създаваме регулаторен орган за даден вид актив: CFTC е отговорна за комодити, деривати, както Комисията по ценни книжа и борси отговаря за ценни книжа.
Трябва да преминем към система за регулиране, която има много по-добри дефиниции на нещата. Всъщност нямаме добра дефиниция за доставчик на услуги за виртуални активи в Съединените щати. Ние всъщност нямаме дефиниция за това какво е ютилити (функционален) токен, какво е секюрити токен и т.н. Нуждаем се от по-добър функционален модел и от по-добър модел за дефиниране на активи и те трябва да се прилагат заедно.
Хоскинсън твърди, че е необходим и нов подход за правоприлагане, като казва, че частното финансово наблюдение не работи за крипто. Той обяснява недостатъците на доклада за подозрителна дейност (SAR), който традиционните финансови институции, като банките, в момента представят, ако открият потенциални случаи на незаконни парични транзакции.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Готови ли са алткойните да се възстановят?
„Това означава, че през 99% от времето нито IRS, нито SEC откриват нещо самостоятелно. Това всъщност им е докладвано от финансов посредник.
Когато премахнете всички тези финансови посредници, изведнъж имате този проблем, че сте направили всички регулатори слепи. Те всъщност не знаят какво се случва. Те не могат да видят нещата.“
Регулаторната среда, свързана с криптовалутите, продължава да бъде несигурна, като много представители на индустрията, включително главният оперативен директор на Bitwise Мат Хоуган, изразяват загриженост.
Централната банка на Иран (CBI) официално одобри нова регулаторна рамка за крипто индустрия в страната.
В ход, който може да привлече повече инвеститори в криптовалути, Чешката република въведе нов закон, който освобождава Биткойн и други криптовалути от данък върху капиталовите печалби, ако се държат повече от три години.
В неотдавнашно съобщение Комисията за търговия със стокови фючърси на САЩ (CFTC) разкри рекордните $17.1 милиарда под формата на финансови облекчения за финансовата 2024 година, значителна част от които идват от изпълнителни действия, свързани със сектора на криптовалутите.