Неотдавна HSBC и Nationwide Building Society в Обединеното кралство забраниха на клиентите си да купуват криптовалути след предупреждение от британския регулаторен oрган за финансово поведение (FCA) за високорисковия характер на крипто инвестициите.
HSBC обяви, че не разрешава на клиентите си да използват кредитните си карти за закупуване на криптовалути от миналия месец, позовавайки се на финансовите рискове.
Междувременно Nationwide съобщи, че е изпратила имейл на клиентите си, за да им съобщи, че не могат да използват кредитните си карти за закупуване на криптовалути.
Криптовалутите се свързват с пране на пари, трафик на наркотици и финансиране на тероризма, а сигурността на борсите и портфейлите за криптовалути също е сериозен проблем.
Криптовалутния пазар се характеризира с висока волатилност, която може да доведе до значителни печалби или загуби за инвеститорите. Липсата на регулация в сектора също е повод за безпокойство, тъй като може да доведе до измами и незаконни дейности.
Приемането и използването на криптовалутите все още е ограничено, което прави стойността им обект на спекулации, а не на реално използване. В резултат на това много финансови институции гледат по различен начин на криптоактивите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум: Дългоочаквана актуализация отложена за април
Някои ги разглеждат като заплаха за бизнеса си, докато други проучват възможностите да ги използват за подобряване на операциите и услугите си.
Въпреки неотдавнашната забрана на HSBC за покупки на криптовалути, банката е подала заявление за права върху търговски марки за различни продукти, свързани с дигитални валути и такива за метавселена. Освен това банката вече е част от метавселената.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.
Пет големи банкови асоциации настояват Службата на валутния контрольор (OCC) да забави одобрението на нови национални тръстови банкови лицензи за компании за дигитални активи, включително Ripple, Fidelity Digital Assets, National Digital TR CO и First National Digital Currency Bank.
HSBC ,..точно пък ТЕ , най-мафиотската и със съмнителен произход на капиталът си “банка” ..
Крадецът вика “Дръжте крадеца” . Това е “нагло” лицемерие !