Общото мнение на експертната общност е, че ОПЕК+ може да не успее да поддържа цените на петрола на пазара, като контролира производството си, тъй като Международната агенция по енергетика (IEA) прогнозира завишено световното предлагане.
Те твърдят, че увеличаването на производството на суров петрол от страни като Съединените щати само по себе си ще доведе до прекомерно предлагане в световен мащаб, което може да понижи цените – както по време на Ковид пандемията.
Освен това агенцията смята, че глобалното търсене на петрол може постепенно да се забави през следващите години, тъй като все повече хора преминават към електрически превозни средства и чиста енергия.
Въпреки че ОПЕК+ удължи съкращенията до 2025 г., цените на петрола все още падат напоследък. Изглежда, че фактори като процъфтяващото шистово производство в САЩ и опасенията за слабото търсене в големи икономики като Китай оказват влияние върху пазара.
Международната агенция по енергетика прогнозира дневен излишък от 8 милиона барела до 2030 г, което може да повлияе на плановете на ОПЕК+.
IEA смята, че ако се стигне до това изобилие в предлагането, цените отново ще тръгнат надолу, поради което усилията на ОПЕК+ ще останат незабелязани.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
Бо Хайнс, главен съветник на президента на САЩ по въпросите за дигиталните активи, счита, че предстоящото законодателство за стабилните монети може да изстреля пазара на дигитални активи до безпрецедентни висоти.