Според Марк Нютън, технически стратег във Fundstrat, голямото увеличение на паричния пазар, което се очаква да се случи през следващата година, се разглежда като много необходима предпазна мрежа за фондовия пазар.
Референтният лихвен процент на Федералния резерв значително увеличи активите на фондовете на паричния пазар, достигайки рекордните $5.88 трилиона – огромен ръст спрямо $4.73 трилиона миналата година.
Нютон беше казал: „Въпреки скорошния оптимизъм, значителните парични резерви трябва да успокояват биковете на пазара. Незначителните отдръпвания през следващите седмици и месеци вероятно са възможности за закупуване, като се има предвид глобалната ликвидност и наличните пари.“
Той също така заяви, че фондовете могат да разпределят парите през новата година веднага след ребалансиране, като по този начин допълнително стимулират бичия пазар.
Освен това шансовете това да се случи са по-високи, ако Федералният резерв на САЩ планира да намали лихвените проценти, тъй като пазара очаква пет намаления през следващата година. Ако това се случи, държането на кеш няма да е толкова привлекателна опци и тези пари вероятно ще се насочат към фондовия пазар. Някои експерти предполагат, че някакъв процент от тези $6 трилиона ще се насочи и към по-рискови активи като крипто.
Нютон твърди, че силните парични резерви сочат към факта, че размерът на апетита за риск само изглежда по-висок, отколкото е, както и че някои домакинства може да грешат, дори след като Dow Jones Industrial Average и Nasdaq 100 достигнаха най-високите нива за всички времена.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.