Китайският развлекателен конгломерат Tencent беше одобрен от Организацията на обединените нации да ръководи проект за проучване на създаването на стандартна техническа рамка за незаменимите токени (NFT).
Проектът, наречен „техническа рамка за базирани на DLT услуги за дигитални колекции„, ще бъде първата в света одобрена от ООН инициатива за стандарти за NFT, според държавни местни медии.
Агенцията за информационни и комуникационни технологии към ООН, Международният телекомуникационен съюз (ITU) одобри проекта, според доклад на South China Morning Post.
Понастоящем всички препоръки, дадени от ITU, стават задължителни и приложими едва когато държавите ги приемат като закон.
„Международният стандарт има за цел да определи техническата архитектура, техническите потоци, функционалните изисквания и изискванията за сигурност за базирани на блокчейн дигитални колекционерски предмети„, пише Tencent в изявление, публикувано във вторник.
Това може да помогне за постигане на консенсус и общо разбиране по целия свят относно формирането на техническа рамка за услуги за дигитални колекции.
Междувременно китайското правителство е в процес на разработване на своя собствена подкрепяна от държавата мрежа за блокчейн услуги (Blockchain Services Network или BSN).
Това ще помогне на китайското правителство да подкрепи внедряването на проекти за NFT, несвързани с криптовалута, които то забрани отново през септември 2021 г.
Tencent ще си сътрудничи с редица други компании по инициативата, включително филиала на Alibaba Ant Group, Китайската академия за информационни и комуникационни технологии, Пекинския университет за пощи и телекомуникации и лабораторията в Джъдзян.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Крипто китовете изкупуват тези два алткойна
В Китай NFT често се наричат “дигитални колекционерски предмети„, за да се избегнат критики от анти-крипто медиите и правителството. Поради тази причина китайските създатели на NFT са склонни да избягват публични или децентрализирани блокчейни като Етериум или Solana, като избират да създават своите колекции на разрешени блокчейн мрежи.
Въпреки опасенията на страната за криптовалутите, тя очевидно е много запалена да проучи потенциални случаи на използване на блокчейн технологията.
В края на миналия месец Китай обяви началото на национален план за ускоряване на развитието и иновациите на блокчейн в ключови области, включително производство, енергетика, споделяне на правителствени данни и услуги, правоприлагане, данъчно облагане, наказателни процеси, инспекция и трансгранично финансиране.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.