Според главния изпълнителен директор на Chainalysis Майкъл Гронагер през следващите пет години държавните прокурори и данъчните агенции ще използват AI за анализ на блокчейн данни с цел разкриване на престъпления.
В изказване на конференцията Token2049 в Сингапур той подчерта, че изкуствения интелект може да повиши ефективността на разследванията чрез рационализиране на усилията на различните агенции.
Гронагер отбеляза, че макар тези AI инструменти да помагат за идентифицирането на лица, укриващи данъци, лицата, които са извършвали стандартни крипто транзакции преди години, може да избегнат проверката поради липса на информираност за данъчните задължения.
Той посочи, че с усъвършенстването на правните насоки и данъчния софтуер подобни оправдания ще стават все по-малко приемливи. Данъчните служби вече използват изкуствен интелект, за да проследяват потенциални нарушения на законодателството.
Той също така спомена, че токените за защита на личните данни като Monero представляват предизвикателство за проследяване, въпреки че понастоящем те съставляват по-малко от 1% от крипто транзакциите.
В доклад на Chainalysis от юли се посочва, че от 2019 г. насам близо $100 милиарда са преминали от известни незаконни портфейли към борси.
Последните актуализации разкриват, че Coinbase настоява пред съдия Катрин Полк Файла да преосмисли искането си за обжалване на временното решение.
Квантовите хедж фондове се сблъскват със значителни предизвикателства поради исканията за допълнително обезпечение, предизвикани от значителния ръст на китайските акции, което се отразява особено на шорт позициите.
Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, нашумя със значителна крипто транзакция, включваща продажбата на различни меме монети и USDT, като ги преобразува в ETH.
Седем големи финансови институции, сред които JPMorgan Chase и Bank of America, очакват златото да достигне нови върхове до 2025 г.