Най-накрая дойде и 2022 г., годината, в която се очаква да се случи дългоочакваното надграждане до Етериум 2.0.
Разработчиците на Етериум без съмнение работят неуморно, за да спазят този срок, но не се знае дали пространството наистина ще види преминаването към ETH 2.0 тази година. Въпреки това, има редица важни моменти преди великото „сливане“ и мрежата току-що достигна още един.
Количеството Етериум (ETH), заложено преди 2.0, е в стабилен ръст откакто актуализацията беше обявена за първи път. Необходими са 32 ETH, за да стане валидатор на нод, но тези, които нямат 32 ETH, са могли да стейкнат, като използват пулове за стейкинг, които обикновено се предоставят от борси за криптовалути. Като се има предвид това, броят на валидаторните нодове, работещи в мрежата на Етериум, нарасна експоненциално.
През юли миналата година общността на Етериум отбеляза значително постижение от 6.6 милиона ETH, заложени в мрежата, което представлява около 5% от общото предлагане на ETH. Сега, по-малко от шест месеца по-късно, този брой е нараснал с около 50%, тъй като сега има 9 милиона ETH, заложени в момента преди пускането Етериум 2.0. Вече има общо 9,015,586 ETH, заложени в адреса на договора ETH 2.0 и броят им расте с всеки изминал ден.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Tesla изглежда вече тества плащания в Dogecoin (DOGE)
Стойността на ETH, заключена в мрежата, вече надхвърли $30 милиарда за първи път, което е значително постижение за дигитални актив. Оттогава броят на валидаторните нодове в мрежата надхвърли 222,000 и продължава да расте с добавянето на още нодове.
Преминаването към Етериум 2.0 ще доведе до преминаването на мрежата от енергоемкия и изчислително скъп механизъм за доказателство за работа към механизъм за доказателство за залог. Това значително ще намали консумацията на енергия на мрежата, както и ще намали изчислителната мощност, необходима за потвърждаване на транзакции, което я прави по-екологична и ефективна мрежа.
Мрежата определено доближава финала. Все още обаче остават няколко препятствия. Етериум 2.0 претърпя големи неуспехи и забавяния, което може да се очаква от всеки технологичен напредък и може да има още повече забавяния в бъдеще.
Разработчиците на Етериум наскоро стартираха тестовата мрежа Kintsugi, публична тестова мрежа, която ще позволи на потребителите да тестват какво би било да работят в новата мрежа на Етериум. Те също така пуснаха EIP-4345, наречен Arrow Glacier, който ще отложи т.нар. ‘трудностна бомба’ до юни 2022 г. Тези ходове, както и другите, очаквани през следващите месеци, ще помогнат за подготовката на мрежата за преминаване към доказателство за залога и ще гарантират плавен преход за всички.
Етериум (ETH) отбеляза нов спад като този път се насочи под нивото на подкрепа от $2,550 и в момента е изправен пред предизвикателства да се възстанови.
Последните доклади сочат, че USDT на Tether, най-голямата стабилна монета по пазарна капитализация, може би набира популярност в страни, изправени пред санкции.
Крипто китовете често са в центъра на вниманието, тъй като действията им могат да доведат до значителни печалби или, обратно, до значителни загуби поради грешни решения.
През ноември 2024 г. ще бъдат отключени крипто активи на стойност $2.68 милиарда, тъй като блокчейн проекти достигат края на периодите на придобиване на права, което може да окаже влияние върху крипто пазара.