Робърт Кийосаки, авторът на бестселъра за лични финанси "Богат татко, беден татко", изразява своята загриженост относно въздействието на инфлацията и преминаването на правителството към политика, свързана със зелена енергия.
В интервю за Vlad TV на 27 март Кийосаки отправи сериозно предупреждение, предполагайки, че тези фактори могат да унищожат американската средна класа.
Кийосаки подчерта съществената роля на петрола за обществото и предупреди, че правителствените политики по отношение на тази суровина могат в крайна сметка да доведат до изчезването на средната класа. Той критикува новата зелена сделка на президента Байдън, която според него води до рязко покачване на цените на петрола, което води до инфлация със смъртоносни последици.
Авторът също така критикува решението на президента Байдън да се изтегли от Афганистан, което според него е накарало Саудитска Арабия да обедини сили с Русия, повишавайки цената на петрола.
Кийосаки все по-често изтъква последиците от нарастващата инфлация в САЩ и обвинява Федералния резерв. Той вярва, че настоящата инфлация е системна и насърчава инвеститорите да се възползват от ситуацията, преди тя да стане постоянна. Авторът също така отбеляза, че капитализмът е изправен пред заплаха поради инфлацията.
Кийосаки все още препоръчва инвестиции в злато, сребро и Биткойн (BTC), защото смята, че тези активи са идеалната защита срещу икономическия спад.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: PlanB прогнозира бичият пазар да се разпали през 2023 г.
Кийосаки изрази съмнение спрямо устойчивостта на щатския долар и предупреди, че той може да загуби статута си на световна резервна валута. Неотдавна авторът нарече долара „тоалетна хартия“ и прогнозира, че продължителното му управление като световна резервна валута може да приключи.
Мнението на Робърт Кийосаки – за влиянието на инфлацията и политиките за зелена енергия, решаващата роля на петрола, устойчивостта на щатския долар и инвестициите в злато, сребро и Биткойн – заслужава да бъде обмислено. Въпреки че възгледите му може да са противоречиви, те повдигат важни въпроси, които заслужават внимание.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.