През август общият нефилтриран обем на транзакциите във веригата на Етериум достигна рекордните $1.46 трилиона, като ключова роля за този скок изиграха стабилните монети.
Обемът на транзакциите със стабилни монети се удвои от януари насам, като започна от $652 милиарда и достигна връх от $1.18 трилиона през април.
DAI на MakerDAO оглави обема на транзакциите със стабилни монети, достигайки $962.3 милиарда, което се дължи на повишения интерес към децентрализираните финанси (DeFi).
Този ръст в използването на DAI предполага нарастващо доверие в алгоритмичните стабилни монети. USDT на Tether и USDC на Circle бяха следвани съответно с обем от $265.84 милиарда и $209.98 милиарда, запазвайки значителното си влияние в разрастването на DeFi сектора.
Въпреки доминацията на DAI в нефилтрираните обеми, USDT и USDC се представиха по-добре във филтрираните транзакции със стабилни монети на Етериум, което предизвика спекулации за възможна “wash” търговия.
Стабилната монета на PayPal, PYUSD, макар и да не е в челната петица, показва виден растеж, като от пускането си на пазара се е увеличила от $500 милиона до $2.4 милиарда.
Алткойни като Cardano и Polkadot предлагат значителен потенциал за дългосрочен растеж, предоставяйки на инвеститорите възможности отвъд главните криптовалути.
Добре познатият крипто анализатор “Credible Crypto” изглежда бичи настроени към Solana (SOL), като същевременно сподели вижданията за XRP и Curve DAO (CRV).
В момента XRP се търгува на цена от $0.53 и през октомври отбеляза спад от близо 15%, което до голяма степен се дължи на подновеното обжалване от страна на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) по текущия съдебен процес срещу Ripple.
Доста пазарни участници поддържат положителна перспектива за Биткойн с наближаването на четвъртото тримесечие, обусловена от стабилни макроикономически фактори и институционални инвестиции.