Nvidia отбеляза забележително възстановяване във вторник, заличавайки голяма част от загубите след неотдавнашния спад.
Акциите на компанията се повишиха с 6.8% във вторник, като се превърнаха в един от най-добре представящите се участници в индекса S&P 500. Същевременно, това беше най-търгуваната акция във вторник според информация от Interactive Brokers.
Този обрат на тенденцията идва на фона на спада от 12.9% през предходните три дни на търговия, отбелязвайки значителен отскок за Nvidia, която не е виждала толкова рязко възстановяване от март 2021 г. след подобна загуба.
Освен това във вторник Morgan Stanley изтъкна стабилни показатели за търсенето на чиповете на Nvidia, като отбеляза силния интерес към H100 и очаквания ръст на H200.
Предстоящото пускане на Blackwell, който се очаква в средата на следващата година, също създаде значително вълнение.
Въпреки някои презвикателства, перспективите пред Nvidia остават благоприятни, въпреки, че акциите вече са отбелязали значителен ръст на пазарната капитализация след отчетите за първото тримесечие на 2024 година.
Първоначално обещаващите печалби от фючърсите върху акции сега намаляват. Акциите на Nvidia вероятно ще отворят с повишение от около 2%, което показва ранен оптимизъм, въпреки че цялостният напредък на пазара може да бъде ограничен.
Фючърсите върху S&P 500, които стартираха с ръст от 0.21%, се стабилизираха, докато фючърсите върху Dow Jones обърнаха лекия си ръст в спад от 0.2%. По подобен начин фючърсите върху Nasdaq 100 намалиха по-ранните си печалби до 0.2%.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.