Последният доклад на Съвета за по-бързи плащания (FPC) подчертава необходимостта от продължаване на усилията за гарантиране, че продуктите за тези преводи са всеобхватни и достъпни за всички хора в САЩ.
Докладът, основан на мненията на 88 респонденти, представляващи различни финансови институции, подчертава няколко ключови области за подобрение в сферата на по-бързите плащания и финансовото приобщаване.
Един от основните изводи от проучването е, че макар много финансови институции да проучват и да дават приоритет на по-бързите плащания, съществуват значителни предизвикателства, които трябва да бъдат преодолени. Само 56% от анкетираните в момента предлагат по-бързи плащания, а други 35% планират да го направят. Това показва, че съществува разлика в наличността на възможности за по-бързи плащания за потребителите.
За да се засили финансовото приобщаване с по-бързи плащания, в доклада се подчертава значението на по-доброто обучение на потребителите относно възможностите за по-бързи плащания, подобряването на потребителския опит и достъпността за всички демографски групи и засиленото сътрудничество между заинтересованите страни. Отстраняването на тези области на подобрение е от решаващо значение за създаването на по-приобщаваща платежна екосистема, която да е от полза за всички американци.
Рийд Лухтанен, изпълнителен директор на FPC, подчерта ангажимента на организацията за насърчаване на приобщаваща финансова екосистема. Той подчертава, че данните от доклада за проучването ще насочат членовете на FPC към създаване на по-бързи решения за плащания, които наистина обслужват нуждите на всички потребители, като по този начин ще доведат до по-справедлив финансов пейзаж.
Антъни Серио, главен директор по риска в Sphere Labs и председател на работната група за финансово приобщаване към FPC, отчита напредъка в приемането на по-бързи плащания в различните финансови институции. Той обаче отбелязва и опасения, свързани с променливостта на таксите, възможностите за трансгранични плащания и необходимостта от по-силна защита на потребителите и мерки за изграждане на доверие. Серио подчерта и мисията да се гарантира, че по-бързите плащания се развиват така, че да станат наистина приобщаващи, като отговарят всеобхватно на нуждите на всички американци.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.