Уилям Моро е изправен пред обвинения в банкови измами, свързани с крипто схемата OneCoin, според документи в Окръжния съд на САЩ за Южния окръг на Ню Йорк.
Предполага се, че участва в прехвърлянето на $35 милиона от китайски банкови сметки в Хонконг през 2016 г., Моро след това прехвърли над $6 милиона в сметка в САЩ, която контролира като част от измамната дейност.
Моро се предаде на властите и се призна за виновен в заговор за извършване на банкова измама. Той очаква присъдата си на 1 август и е изправен пред конфискация на имущество, свързано със случая OneCoin.
Свързан с Гилбърт Армента, партньор на основателя на OneCoin Ружа Игнатова, Моро е свързан с InterAmerican Group и AEE Power.
Остава неясно какво е предизвикало заместващото обвинение срещу Моро, настъпило осем години след предполагаемата измама.
Министерството на правосъдието преди това е обвинило лица, участващи в схемата OneCoin, включително адвокат Марк Скот и съосновател Карл Себастиан Грийнууд. Игнатова, известна като „Криптокралицата“, продължава да е на свобода.
Моро е представляван от Марк Коен и Джонатан Абърнети от адвокатската кантора Cohen and Gresser. OneCoin, създадена през 2014 г., беше разкрита като измамна схема през 2015 г., измамила инвеститори с приблизително $4 милиарда.
Обвинението в заговор за извършване на банкова измама носи потенциална присъда до 30 години затвор за Моро.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.