Блокчейн геймингът продължава да доминира в NFT пространството с дял от приблизително 22% от общия обем на търговия с NFT през третото тримесечие на 2021 г., според доклад, публикуван от Blockchain Gaming Alliance или BGA. Докладът показва, че NFT игрите са натрупали $2.32 милиарда приходи между юли и септември.
В доклада беше подчертана и дейността, свързана с метавселената. Той показа, че продажбите на виртуална земя са достигнали $42.6 милиона, докато общата пазарна капитализация за децентрализирани приложения за виртуален свят достигна рекордните стойности от $4.6 милиарда в края на ноември.
Освен това в доклада се споменава, че има „6,566% увеличение на ежедневните уникални активни портфейли„. Това са портфейли, които взаимодействат със смарт договори, свързани с игри.
Докладът също така цитира значителни инвестиции в компаниите за блокчейн игри тази година. Базираната в Хонконг компания за гейминг софтуер Animoca Brands набра $88 милиона през май, $138 милиона през юли и $65 милиона през октомври, удвоявайки оценката си до $2.2 милиарда.
Освен това, разработчикът на Cryptokitties Dapper Labs шокира света с продажби в размер на $230 милиона по своя проект NBA Top Shot. Междувременно вдъхновената от Pokemon NFT игра Axie Infinity в момента държи рекорда с най-много продажби на NFT – почти $4 милиарда.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Adidas Originals направи $23 милиона от първата си NFT инициатива
Съоснователят на DappRadar Драгош Дуника вярва, че този растеж ще продължи, когато всички се насочат към метавселената. Според Дуника, нарастването на потребителите на блокчейн игрите ще доведе до нещо по-голямо и „потенциално всеобхватно – метавселената„.
Тъй като метавселената става все по-популярна, големите компании се включват в надпреварата. В Китай, въпреки предупрежденията на правителството за NFT и виртуални активи, компаниите започнаха да регистрират търговски марки, свързани с метавселена. Повече от хиляда компании кандидатстваха за регистрация на 8,534 търговски марки до неделя.
Kraken стартира регулирана брокерска услуга за Австралия, насочена към институционални клиенти и потребители с висока нетна стойност с фокус върху крипто деривати.
Неотдавнашен доклад разкри, че съпругата на Джу Су, съосновател на несъществуващия крипто хедж фонд Three Arrows Capital (3AC), е продала луксозно имение в Сингапур за впечатляващата сума от $38.5 милиона, въпреки съдебната заповед за замразяване на активите им след обявяването на компанията в несъстоятелност.
Миналата сряда цените на златото надхвърлиха $2,800 за тройунция, поставяйки нов рекорд, след което претърпяха значителен спад.
Според неотдавнашните коментари на известния икономист Питър Шиф американският долар в момента се намира в несигурна ситуация.