Кати Хочул, губернаторът на Ню Йорк е подписала законопроект за ограничаване на добива на Биткойн (BTC) в щата.
Във вторник Кати Хочул подписа закон, който ще забрани добива на повечето криптовалути.
Законодателството въвежда двугодишна забрана за издаване на нови или подновяване на съществуващи разрешителни за извършване на добив на криптовалути, захранвани с изкопаеми горива (Proof-of-Work).
В изявление, Хочул заяви, че иска Ню Йорк да остане „център на финансовите иновации„, но също така подчерта необходимостта да се отговори на нарастващите опасения относно въздействието на добивната индустрия върху околната среда.
Според информацията законът налага само временна, двугодишна забрана. Ако дадена фирма не използва възобновяеми енергийни източници, тя няма да може да продължи да работи в щата.
Законопроектът беше приет от Сената на щата Ню Йорк по-рано през юни тази година, но губернаторът Хочул досега се въздържаше да го подпише поради неформалния натиск от страна на индустрията.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC): Криптовалутата остава на траекторията си до $100,000 – PlanB
Ню Йорк се превърна в популярен избор за миньорите в САЩ поради евтината си хидроенергия и неизползваните въглищни електроцентрали, които могат да бъдат пренасочени към огромни минни стопанства.
Според информацията базираните в Ню Йорк добивни компании са отговаряли за приблизително една пета от хашрейта за добив на BTC в Америка към края на миналата година. Оттогава обаче процентът на е спаднал значително в резултат на забраната.
В допълнение към спирането на подновяването на съществуващите разрешителни за добив, новият закон също така ще попречи на и на заявленията, които са в процес на разглеждане в момента.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.