Кати Хочул, губернаторът на Ню Йорк е подписала законопроект за ограничаване на добива на Биткойн (BTC) в щата.
Във вторник Кати Хочул подписа закон, който ще забрани добива на повечето криптовалути.
Законодателството въвежда двугодишна забрана за издаване на нови или подновяване на съществуващи разрешителни за извършване на добив на криптовалути, захранвани с изкопаеми горива (Proof-of-Work).
В изявление, Хочул заяви, че иска Ню Йорк да остане „център на финансовите иновации„, но също така подчерта необходимостта да се отговори на нарастващите опасения относно въздействието на добивната индустрия върху околната среда.
Според информацията законът налага само временна, двугодишна забрана. Ако дадена фирма не използва възобновяеми енергийни източници, тя няма да може да продължи да работи в щата.
Законопроектът беше приет от Сената на щата Ню Йорк по-рано през юни тази година, но губернаторът Хочул досега се въздържаше да го подпише поради неформалния натиск от страна на индустрията.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC): Криптовалутата остава на траекторията си до $100,000 – PlanB
Ню Йорк се превърна в популярен избор за миньорите в САЩ поради евтината си хидроенергия и неизползваните въглищни електроцентрали, които могат да бъдат пренасочени към огромни минни стопанства.
Според информацията базираните в Ню Йорк добивни компании са отговаряли за приблизително една пета от хашрейта за добив на BTC в Америка към края на миналата година. Оттогава обаче процентът на е спаднал значително в резултат на забраната.
В допълнение към спирането на подновяването на съществуващите разрешителни за добив, новият закон също така ще попречи на и на заявленията, които са в процес на разглеждане в момента.
Южна Корея засилва репресиите си срещу чуждестранни крипто борси, работещи без надлежна регистрация, като се насочва към платформи като KuCoin, BitMEX, CoinW, Bitunix и KCEX.
Американските регулатори изясниха, че добивът на криптовалута с консенсусния механизъм за доказателство за работа (PoW) не попада в обхвата на федералните закони за ценните книжа, предлагайки облекчение за хората в индустрията.
Пакистан предприема смели стъпки към създаването на цялостна рамка за регулиране на криптовалутите, за да стимулира дигиталната си икономика и да привлече глобални инвестиции.
Бразилия се насочва към промяна в начина, по който служителите могат да бъдат компенсирани, като в ново законодателство се предлага използването на криптовалути като Биткойн за изплащане на заплати.