Предложен закон в Ню Йорк, ако бъде одобрен, ще изисква публичните служители в щата да разкриват годишно холдингите на криптовалути над прага от $1,000.
Законопроектът, внесен на 2-ри юли според публичните регистри, беше спонсориран от държавния сенатор Рейчъл Мей.
Чрез изменение на щатския закон за щатските служители, съгласно обобщение на законодателството, предложението има за цел да “затвори вратичката в криптовалутните активи, като Биткойн, в декларацията за финансово разкриване на държавата и да добави прозрачност по отношение на интереса на отделните лица към този вид цифрово финансово имущество.”
Що се отнася до спецификата на промяната в закона за щатските служители, резюмето гласи:
Нов параграф 16-а се добавя към подраздел 3 на раздел 73-а от закона за държавните служители, за да се изисква отчитането на вида и пазарната стойност на криптовалутите, държани от отчитащото се лице, които са над 1,000 щатски долара в края на данъчната година преди датата на подаване. За целите на законопроекта “криптовалута” се дефинира като цифрова валута, в която се използват техники за криптиране за регулиране на генерирането на единици и валута и проверка на прехвърлянето на средства, работещи независимо от централна банка.
Не е ясно колко публични служители в щата притежават криптовалути. В обосновката на законопроекта се цитира ходът на IRS през 2014 г. да третира криптовалутите като форма на собственост за данъчни цели.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: В Аржентина предлагат законопроект за Биткойн
И все пак примери, като покупките на DOGE, Етериум и Cardano от конгресмена от Алабама Бари Мур, илюстрират как някои са привлечени към крипто инвестиции.
Ако бъде одобрен, предложеният закон официално ще влезе в сила на 1-ви януари 2022 г.
.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.