Хосе Луис Рамон, аржентински депутат за провинция Мендоса, внесе нов законопроект, който, ако бъде приет, ще позволи на работниците да получават заплатите си в Биткойн и други криптовалути.
Рамон твърди, че инициативата може да запази покупателната способност на служителите, като същевременно увеличи финансовата им автономия.
Съгласно предложения законопроект работниците могат да изберат да получат изцяло или частично плащане в крипто.
На аржентинците, които работят в чужбина, няма да им се налага да преобразуват приходите си в песо след завръщането си у дома.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano споделят целите си за следващите 5 години
Поради икономическите сътресения Аржентина е сред страните, които са първи в приемането на криптовалута на местно ниво, заедно с други латиноамерикански страни като Венецуела, Бразилия и Перу.
Както наскоро бе съобщено, правителството на Ел Салвадор също имаше дискусии относно плащането на служители в Биткойн през юни.
Ерик Тръмп се позиционира в центъра на следващата голяма вълна за Биткойн – добивното дело.
Mubadala Investment Company, един от най-големите държавни инвеститори в Абу Даби, тихо засилва позициите си в Биткойн ETF-ът на BlackRock, въпреки охлаждането на пазара в началото на 2025 г.
Икономистът и защитник на златото Питър Шиф поднови критиките си към крипто пазара, но този път фокусът му не е само върху Биткойн, а върху нарастващата тенденция на компании, чиито бизнес модели се въртят изцяло около притежаването на дигитални активи.
За първи път в региона, бахрейнската верига ресторанти Al Abraaj Restaurants Group стана първата публично търгувана компания в Близкия изток, която отдели част от корпоративните си средства за Биткойн.