Швейцарската фондация NEAR стартира фонд за рисков капитал и лаборатория за рисков капитал за web3 на стойност $100 милиона.
Швейцарската фондация с нестопанска цел NEAR, която подкрепя управлението и развитието на протокола NEAR, ще си партнира с Caerus Ventures, новосъздадена инвестиционна компания за проекта.
Първоначалният размер на фонда за рисков капитал ще бъде $50 милиона. Той ще има за цел да привлече $100 милиона от сийд рунда на финансиране до Серия А.
Лабораторията за рискови инвестиции ще бъде първоначалната инвестиция на Caerus и ще се фокусира върху привличането на творци, таланти и собственици на франчайзи за изграждане на следващото поколение web3 платформи и приложения.
Мариеке Фламент, главен изпълнителен директор на фондация NEAR, заяви :
Лабораторията ще предлага междуфункционална подкрепа на проектите от портфолиото и ще бъде подпомагана от консултантски партньори, които ще бъдат обявени до края на тази година.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ : Ето защо NEAR Protocol навлиза във FOMO фаза
Caerus е основана от Нейтън Пилай, изпълнителен директор, който е прекарал последните пет години в IMG/Endeavor, ръководейки сливания и придобивания и разработване на рискови проекти за развлекателни имоти, включително SailGP на Лари Елисън.
В изявление, Пилай заяви, че се надява фирмата „да бъде катализатор на иновациите, които ще отприщят ново поколение платформи, приложения и услуги в областта на спорта, музиката, киното, телевизията, модата, изкуството и игрите, които предлагат по-голям капитал както за талантите, така и за потребителите“.
Притесненията на крипто общността в последно време са доста основателни на фона на повечето неприятни ситуации в пространството, случили се в последната година.
80% от притежателите на Uniswap (UNI) гласуваха в подкрепа на внедряването на v3 на протокола Uniswap във веригата на BNB.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин предложи „скрита адресна система“ за подобряване на поверителността на транзакциите в блокчейна на Етериум.
Блокчейнът Cardano претърпя аномалия в неделя през нощта (02:00 ч. българско време, между блок 8300569 и 8300570), която накара близо 60% от всички активни нодове да останат офлайн за кратък период от време.