Главният изпълнителен директор на най-голямата крипто борса в света разкри защо потенциалната сделка с бившия конкурент и фалирала фирма FTX не е успяла да се осъществи.
В интервю по време на „2022 Indonesia Fintech Summit„ Чанпен Джао каза, че спасяването на FTX от фалит не е имало смисъл за Binance както от бизнес, така и от правна гледна точка.
Сделката нямаше смисъл от гледна точка на цифрите. От финансова гледна точка това е голяма дупка. От гледна точка на новите потребители имаме много голямо припокриване. Ние покриваме всички региони, които те покриват, а те имат много по-малко потребители от нас. От гледна точка на технологията или продукта мисля, че имаме по-добър продукт. Те нямат нищо, което ние да не притежаваме.
Така че първоначалното ни намерение беше да запазим потребителите. Но след това новините за присвояване на средства на потребителите, особено разследванията на регулаторните агенции на САЩ, ни накараха [да се откажем].
Ръководителят на Binance също така каза, че аналогията, според която криптовалутите са свидетели на срив на пазара, подобен на този през 2008 г., „вероятно е точна“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: FTX все още има стойност, твърди Кевин О’Лиъри
Мисля, че току-що станахме свидетели на падението на още един много голям играч. Преди няколко месеца бяха LUNA и Three Arrows Capital. [Сривът] на LUNA беше сериозен. [Случаят] с Three Arrows Capital беше по-малък [като мащаб], а след това Celsius и Voyager бяха още по-малки. Но след това дойде FTX, [което е сериозен проблем].
С падението на такъв голям играч, мисля, че видяхме как $30-40 милиарда бяха заличени (пазарната оценка на FTX, която беше преди плюс милиардите долари потребителски средства). Подобни събития са опустошителни за индустрията. Доверието на потребителите е разклатено. Мисля, че по принцип се върнахме няколко години назад.
През 2008 г. светът стана свидетел на една от най-тежките кризи в историята, тъй като загубите от инвестиции във високорискови кредити предизвикаха тежка рецесия, която изтри от световната икономика над $2 трилиона.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.