Компанията NanoLabs, която стои зад дигиталната валута Nano (NANO) е подала жалба срещу крипто борсата Coinbase, в която твърди, че има нарушаване на търговска марка на Nano.
Според съдебните документи, подадени на 24 февруари в Северния окръжен съд на Калифорния NanoLabs твърди, че продуктите на Coinbase „Nano“ Биткойн фючърси и „Nano“ Етериум фючърси нарушават правата им върху търговската марка.
NanoLabs също така твърди, че това нарушение е довело до икономически вреди и отслабване на идентичността на марката, което е причинило „действителни вреди и непоправими щети“.
Nano е основана от Колин ЛеМайе през 2014 г. под името RaiBlocks, което по-късно е променено на Nano на 31 януари 2018 г.
Coinbase стартира своите продукти с марката Nano няколко години по-късно, като Nano Биткойн фючърси бе въведен през юни 2022 г., а Nano Етериум фючърси – през август 2022 г.
NanoLabs твърди, че тези продукти са деривати на Биткойн и Етериум и са „идентични или много сходни“ с Nano. В жалбата се твърди, че продуктите на Coinbase са насочени към същите потребители като тези на NanoLabs, а търговските марки са „идентични и […] объркващо сходни“ с тези на NanoLabs.
NanoLabs също така твърди, че Coinbase е била наясно за Nano преди да пусне своите продукти и е отхвърлила заявлението на NanoLabs за листването на Nano в Coinbase.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Анализатор предвижда подем за Етериум и още 3 алткойна
В жалбата се иска съдебна забрана срещу Coinbase, която да им попречи да използват думата „Nano“ и всички свързани с нея търговски марки и имена на домейни, както и обезщетение в размер на поне $5 милиона, коригираща реклама от страна на Coinbase, унищожаване на всички материали, нарушаващи търговската марка Nano и конфискация на всички печалби, които Coinbase е реализирала, използвайки търговските марки Nano.
NanoLabs поиска съдебен процес със съдебни заседатели.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.