Уорън Бъфет, известен с инвестиционните си умения в Berkshire Hathaway, очаква да получи $6 милиарда под формата на дивиденти през следващата година, като значителна част от тях са само от три акции.
Това подчертава стратегията му, която предпочита дългосрочната стойност и рентабилност.
Най-добрите източници на дивиденти на Бъфет:
Фокусът на Бъфет върху дивидентите е в съответствие с пазарната тенденция, която благоприятства последователните плащания. Данните на JPMorgan Chase подчертават по-доброто представяне на компаниите, изплащащи дивиденти, от тези, които не ги изплащат, което повтаря подхода на Бъфет за стабилна възвръщаемост.
Въпреки че стратегията на милиардерът е печеливша, инвеститорите на дребно трябва да действат предпазливо. Това, което работи за Berkshire, може да не съответства на индивидуалните цели и толерантност към риска. Инвеститорите на дребно може да имат предимство пред гигантските фондове поради своята гъвкавост.
Мащабните инвестиции на Бъфет се сблъскват с ограничения при проучването на по-малки, бързоразвиващи се възможности поради регулаторни ограничения. Инвеститорите на дребно могат да се възползват от тези по-малки начинания, използвайки гъвкавостта, за да постигнат потенциално по-добри резултати от големите компании с течение на времето.
Печалбите от дивиденти на Бъфет от големи компании контрастират с потенциала на инвеститорите на дребно за високопроцентни печалби в по-малки предприятия. Гъвкавостта да се инвестира в тези възможности за висок растеж дава на инвеститорите на дребно ясно предимство пред огромни фондове като Berkshire.
На фона на спада на цената на руския суров петрол, която падна под границата от $60 за барел, заедно с по-широкия спад на международните бенчмаркове, Индия очаква увеличение на придобиването на руски петрол, както разкри високопоставен правителствен източник, говорил анонимно пред Reuters наскоро.
Китай пое ангажимент да засили фискалната си политика през 2024 г. в опит да стимулира икономиката си в затруднено положение.
Страните от Европейския съюз са на път да прекратят окончателно вноса на руски газ с въвеждането на мерки, целящи да забранят достъпа на руски енергийни компании до техните газопроводи и терминали.
Индия, като член на БРИКС, наскоро отправи запитвания относно интереса на Пакистан да се присъедини към алианса.