Ветеранът инвеститор Том Лий смята, че най-лошото от неотдавнашната корекция на пазара вероятно е отминало.
В интервю за CNBC Лий, основател на Fundstrat, посочи индекса на волатилността (VIX) като ключов индикатор.
Той отбеляза, че наскоро VIX достигна 60 пункта, което е едно от най-високите му нива в историята, и отбеляза най-стръмната инверсия на фючърсната крива отпреди пандемията. И двата показателя обаче започват да се нормализират. Експертът смята, че ако VIX падне под 20 и кривата на фючърсите се стабилизира, това означава, че пикът на пазарната паника е преминал.
Лий признава потенциалните продължаващи вълнообразни ефекти, като например опасенията за попаднали в капана бикове и геополитическото напрежение, но е оптимист, че основният натиск от продажби е отшумял. Той сравни сегашния спад на пазара с „уплаха от растежа„, отразяваща безпокойството на инвеститорите за състоянието на американската икономика.
Експертът изтъкна и подобряването на седмичните молби за помощи при безработица, особено съществения спад в Тексас, като положителен знак за пазарното възстановяване. Положителната реакция на пазара спрямо тези данни за броя на безработните лица подкрепя мнението му, че страхът от растежа е основна грижа за инвеститорите в момента.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.