JPMorgan Chase наскоро оповести значителни загуби от ценни книжа, възлизащи на около $40 милиарда нереализирани загуби от облигации за третото тримесечие на тази година.
Това е с 20% повече от предходното тримесечие и надхвърля очакваните загуби от $34 милиарда. Bank of America също отчете значителни нереализирани загуби, възлизащи на $131.6 милиарда. Wells Fargo и Citigroup обаче все още не са разкрили последните си данни за нереализираните загуби.
През второто тримесечие на тази година Wells Fargo оповести $40 милиарда нереализирани загуби на пазара на облигации, а Citigroup – $25 милиарда загуби на книжа.
Рисковете, свързани с нереализираните загуби, привлякоха вниманието по-рано тази година с фалита на Silicon Valley Bank.
Внезапният фалит на банката през март беше предизвикан от загуба в размер на $1 милиард от продажбата на част от портфейла ѝ от облигации с недостатъчно покритие.
Оценките на Moody’s сочат, че банковата индустрия в САЩ е изправена пред колективни нереализирани загуби на стойност приблизително $650 милиарда. Тези загуби са следствие от значителния спад на облигациите, обусловен от усилията на Федералния резерв да поддържа по-високи лихвени проценти за продължителен период от време.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.