JPMorgan Chase наскоро оповести значителни загуби от ценни книжа, възлизащи на около $40 милиарда нереализирани загуби от облигации за третото тримесечие на тази година.
Това е с 20% повече от предходното тримесечие и надхвърля очакваните загуби от $34 милиарда. Bank of America също отчете значителни нереализирани загуби, възлизащи на $131.6 милиарда. Wells Fargo и Citigroup обаче все още не са разкрили последните си данни за нереализираните загуби.
През второто тримесечие на тази година Wells Fargo оповести $40 милиарда нереализирани загуби на пазара на облигации, а Citigroup – $25 милиарда загуби на книжа.
Рисковете, свързани с нереализираните загуби, привлякоха вниманието по-рано тази година с фалита на Silicon Valley Bank.
Внезапният фалит на банката през март беше предизвикан от загуба в размер на $1 милиард от продажбата на част от портфейла ѝ от облигации с недостатъчно покритие.
Оценките на Moody’s сочат, че банковата индустрия в САЩ е изправена пред колективни нереализирани загуби на стойност приблизително $650 милиарда. Тези загуби са следствие от значителния спад на облигациите, обусловен от усилията на Федералния резерв да поддържа по-високи лихвени проценти за продължителен период от време.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.