Неотдавнашното противопоставяне на МВФ срешщу Биткойн като законно платежно средство предизвика силна реакция в крипто общността.
Член на криптообщността изрази убеждението си, че бъдещите поколения ще възприемат този момент като момента, в който светът е успял да стане децентрализиран.
Международният валутен фонд (МВФ) зае друга антикрипто позиция, като се противопостави на идеята криптовалутите да се превърнат в законно платежно средство.
Общността бързо отвърна на неотдавнашното одобрение от МВФ на рамка за политика по отношение на криптоактивите, която не им предоставя статут на официална валута или законно платежно средство, като посочи този ход като необходим за паричната стабилност.
Много членове на общността се включиха в Twitter, за да изразят подкрепата си за Биткойн и да сравнят ситуацията с предишни технологични постижения.
Докато някои критикуваха МВФ, че отказва да приеме BTC поради страха си от конкуренция, други твърдяха, че правителствата в крайна сметка ще осъзнаят, че Биткойн е единственият начин да излязат от „дълговото робство“ на централните банки.
Някои членове на общността дори се подиграваха на въпроса, сравнявайки усилията на МВФ да се противопостави на криптовалутите с факс машина, която се оплаква от появата на имейла.
Fax: Email should not be made legal
Email: Fu https://t.co/7SuQ5bqVOv
— CryptoSmind (@SmindCrypto) February 24, 2023
Карл Б. Менгер, потребител на Twitter и биткойн ентусиаст, изрази щастие, че държавите са независими от МВФ и могат да направят най-доброто за своите граждани.
BREAKING: “IMF states that cryptocurrencies should not be granted official currency or legal tender status in order to safeguard monetary sovereignty and stability.“
Glad that countries are independent and do the best for their citizens. LOL https://t.co/xSVJTPY760
— Carl ₿ MENGER ⚡️🇸🇻 (@CarlBMenger) February 24, 2023
Някои членове на общността виждат в това още един исторически момент, за който ще може да размишлява, след като се постигне децентрализация на финансите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Кои са най-развитите криптовалутни проекти според Santiment?
Противопоставянето на МВФ на приемането на криптовалутите като законно платежно средство е последователно, като неотдавнашният натиск върху Салвадор да преразгледа плановете си за Биткойн предизвика смесени реакции от страна на общността.
Някои отхвърлиха новината като „FUD“ (сеене на страх и съмнение), докато други я изтълкуваха като силен бичи сигнал за BTC.
iShares ВТС Trust (IBIT) на BlackRock официално премина границата от 700,000 BTC, затвърждавайки позицията си на един от най-бързо развиващите се борсово търгувани фондове във финансовата история.
Биткойн може би се готви за значително движение, тъй като волатилността му продължава да се затяга, според крипто анализатора Аксел Адлер.
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.