По време на неотдавнашно интервю за Bloomberg главният инвестиционен директор на Guggenheim Partners Скот Майнърд предупреди, че ще има срив на криптовалутите.
Майнърд направи сравнение между криптовалутната индустрия и интернет балона. Той също така добави, че не е успял да разбере хайпа около сектора на незаменяемите токени (NFT), който сега привидно е намалял.
Изпълнителният директор на Guggenheim е убеден, че криптовалутната индустрия ще има оцелели, но не успя да спомене конкретни проекти, които ще успеят да издържат на продължаващата криза.
За да може да продължи напред, индустрията на криптовалутите ще се нуждае от „регулаторна рамка“, която ще може да узакони зараждащия се сектор.
„Смятам, че това ще бъде трансформиращо за общата икономика„, добави Майнърд.
След срива на FTX обаче инвеститорът смята, че ще има още финансови трусове, които не са непременно ограничени до индустрията на криптовалутите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Очаква ли се обрат на цената – Б. Коуен
Майнърд прогнозира, че цената на Биткойн може да достигне дъно на ниво от $8,000, преди да възобнови ралито си. Досега тази меча прогноза не се е сбъднала. Цената на Биткойн се възстанови частично, след като достигна многогодишно дъно от $15,479 след падението на борсата FTX. По-рано тази седмица водещата криптовалута се покачи над $18,000, но коригира печалбите до почти $17,000.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.