Габор Гурбач, стратегически съветник в Tether предположи, че криптовалути като Биткойн могат да предоставят по-ефективно решение за управление на националните резерви.
Той подчерта, че Биткойн е лесен за прехвърляне и съхранение в сравнение с логистичните трудности на физическото злато. Дигиталният характер на Биткойн го прави по-малко податлив на геополитическите рискове, които могат да усложнят традиционните финансови операции.
Дискусията за ролята на Биткойн се простира отвъд логистиката. Позатият привърженик на Биткойн Майкъл Сейлър, бивш главен изпълнителен директор на MicroStrategy, описа Биткойн като трансформационен актив за съвременното управление на финансите.
Той вярва, че Биткойн може да отслаби традиционните фиатни валути и да овласти хората, като преразпредели финансовата власт от централизираните институции.
Сайлър и други поддръжници твърдят, че Биткойн насърчава индивидуалната автономия, неприкосновеността на личния живот и свободата, позиционирайки го като инструмент за коригиране на системните финансови проблеми. Сайлър си представя Биткойн като „вирус на свободата„, който може да повиши финансовата независимост и интегритета на гражданите на света.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.