Microsoft приписва неотдавнашния си технологичен неуспех на разпоредбите на ЕС, които ограничават възможността на компанията да защитава Windows толкова ефективно, колкото конкурентите си като Apple.
Споразумение от 2009 г. изисква от Microsoft да предостави същия достъп до системата си на други компании за защитен софтуер.
Последният проблем доведе до прословутия „син екран на смъртта“, който засегна милиони Windows потребители, нарушавайки дейността на предприятия в различни сектори и довеждайки до анулиране на полети. Проблемът се дължи на дефектна актуализация, издадена от CrowdStrike, конкурент на софтуера за сигурност на Microsoft – Windows Defender.
Главният изпълнителен директор на CrowdStrike се извини за грешката, но отговорът му срещна отпор от страна на високопоставени личности. Уязвимостите в сигурността на Microsoft са повтарящ се проблем, който привлича критики и контрол от страна на Конгреса.
Децентрализираните системи, които разпределят данните и сигурността в множество възли, се разглеждат като по-стабилна алтернатива, която потенциално може да избегне такива широко разпространени сривове, елиминирайки единичните точки на отказ.
Kraken засилва присъствието си на европейския пазар на крипто деривати, активирайки регулаторeн лиценз, придобит чрез кипърска инвестиционна компания по-рано тази година.
От Binance се стремят да отхвърлят съдебния иск за $1.76 милиарда, заведен от наследниците на FTX, с аргумента, че съдебното дело е опит да се пренапише историята на собствения крах на фалиралата борса.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.