Microsoft приписва неотдавнашния си технологичен неуспех на разпоредбите на ЕС, които ограничават възможността на компанията да защитава Windows толкова ефективно, колкото конкурентите си като Apple.
Споразумение от 2009 г. изисква от Microsoft да предостави същия достъп до системата си на други компании за защитен софтуер.
Последният проблем доведе до прословутия „син екран на смъртта“, който засегна милиони Windows потребители, нарушавайки дейността на предприятия в различни сектори и довеждайки до анулиране на полети. Проблемът се дължи на дефектна актуализация, издадена от CrowdStrike, конкурент на софтуера за сигурност на Microsoft – Windows Defender.
Главният изпълнителен директор на CrowdStrike се извини за грешката, но отговорът му срещна отпор от страна на високопоставени личности. Уязвимостите в сигурността на Microsoft са повтарящ се проблем, който привлича критики и контрол от страна на Конгреса.
Децентрализираните системи, които разпределят данните и сигурността в множество възли, се разглеждат като по-стабилна алтернатива, която потенциално може да избегне такива широко разпространени сривове, елиминирайки единичните точки на отказ.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.