Майкъл Бъри, инвеститорът предвидил ипотечната криза от 2008 г., продава почти всички активи от портфейла си, предупреждавайки за масивен срив на фондовия пазар.
Документ, подаден от Scion Asset Management на Бъри в Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), показва, че към второто тримесечие на 2022 г. той вече притежава само една акция, в сравнение с 12 през първото тримесечие.
Бъри ликвидира акциите си в Warner Bros, Sportsman’s Warehouse Holdings, Stellantis N.V., Nexstar Media Group, Ovintiv, Cigna, Global Payments, Bristol-Myers Squibb, Booking Holdings, Alphabet и Meta Platforms.
Сега той притежава акции на стойност само $3.3 милиона в The GEO Group – компания, която инвестира в частни затвори и психиатрични клиники.
Инвеститорът, който успешно заложи срещу жилищния пазар преди финансовия срив през 2008 г., твърди, че навиците на потребителите за харчене и нарастващите дългове могат да доведат до икономическа зима.
Нетните салда по потребителските кредити нарастват с рекордни темпове, тъй като потребителите предпочитат насилието, вместо да намалят разходите си в условията на инфлация.
Спомняте ли си проблема с пренасищането със спестявания? Вече не. Хеликоптерните пари на COVID научиха хората да харчат отново и това е пристрастяващо. Зимата идва.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Chilliz (CHZ) с най-високи седмични печалби сред най-големите криптовалути
Коментарът на Бъри идва в момент, когато Центърът за микроикономически данни на Банката на Федералния резерв в Ню Йорк разкри, че общият дълг на домакинствата в САЩ вече възлиза на $16.15 трилиона, което е с $312 милиарда или с 2%, повече през второто тримесечие на 2022 г.
Ипотечните салда – най-големият компонент на дълга на домакинствата – се покачиха с $207 милиарда и към 30 юни възлизат на $11.39 трилиона.
Балансите по кредитните карти отбелязаха най-голямото си процентно увеличение на годишна база от повече от двадесет години, а съвкупните лимити по картите – най-голямото си увеличение от повече от десет години. Преходите към просрочия се увеличиха, но останаха много ниски в сравнение с историческите нива.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.