Марк Зъкърбърг, главен изпълнителен директор на Meta (известна преди като Facebook), потвърди ангажимента си към метавселената, наричайки я основна технологична вълна, върху която компанията се фокусира.
Метавселената е виртуален свят, в който хората могат да влизат и да взаимодействат по различни начини с помощта на технологии като VR и AR.
Подразделението на Meta за метавселена, Reality Labs, изпитва затруднения, тъй като през първото тримесечие на тази година загубите му възлизат на $4 милиарда, а през 2022 г. – на близо $14 милиарда.
Очаква се загубите на подразделението да се увеличат през 2023 г. Това доведе до критики от страна на акционерите, които са обезпокоени от разходите на Meta за метавселената и искат компанията да се съсредоточи върху основните си дейности като Facebook и Instagram.
За разлика от тях бизнесът на Meta „Family of Apps“, включващ Facebook, Instagram, Messenger и WhatsApp, се представя добре, отчитайки $28.6 милиарда приходи за фискалното тримесечие, приключващо през март.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: БРИКС: Още 19 държави влизат в борбата срещу долара
Horizon Worlds, водещото предложение на Meta в областта на метавселената, се бори да набере популярност, а общият брой на потребителите едва надхвърля 200,000. За сравнение, платформата Roblox, която също е мултиплейър виртуален свят, е привлякла средно 65 милиона активни потребители през януари тази година.
Зъкърбърг беше обещал да пусне уеб версия на Horizon Worlds до края на 2022 г., но от близо пет месеца през 2023 г. Meta все още не е изпълнила обещанието си. Въпреки тези неуспехи Зъкърбърг остава ангажиран с метавселената, наричайки я дългосрочен проект, върху който Meta се е фокусирала.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.