Според данни от BitEye меме монетите са регистрирали впечатляваща възвръщаемост от 1,834% от началото на 2024 г., което ги прави най-печелившия сектор.
На второ място се нарежда секторът на токенизираните реални активи (RWA), предоставяйки 214% възвръщаемост на инвеститорите. Блокчейн проектите от сектора на изкуствения интелект (AI) и децентрализираните мрежи за физическа инфраструктура (DePIN) отбелязаха възвръщаемост от съответно 72% и 59%.
След това идва ред на дигиталните активи като Биткойн и Етериум като ETH донесе почти 50% печалба от началото на годината, а Биткойн – около 45%.
Платформите на първи слой имаха средна възвръщаемост от 43%. Сектори като този на игрите и децентрализираните финанси (DeFi) изостанаха, но все пак отбелязаха скромна възвръщаемост от съответно 19% и 3%.
От друга страна секторът на платформите от втори слой отбеляза значителен спад, като загубите възлизаха средно на около 40.6%.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.